Kvik Kronan ATM 365id Engelen Kornelindsel Engelen









Resultat Bro-Bålsta GK (13.00) * 2010-09-07, Slaggolf

PlatsNamn/klubbHcpSlopeBruttoNettoPoäng
1 Joakim Flodin, Kallfors 1314796550
4 Patrik Skattman, Örbyhus GK 89817220
5 Rickard Drotte, Fors GK 1921937215
6 Kjell Mossberg, Örbyhus GK 1416907410
7 Jan Westerberg, Bro Bålsta GK 151685699
8 Gustavo Ekelund, Haninge GK 4480768
9 Staffan Ohlsson, Ekholmsnäs Golf 6783767
10 Oscar Gleisner, Huvudstadens GK 81288766
11 Hans Persson, Haningestrands GK 8784775
12 Magnus Rickman, Huvudstadens GK 111289774
13 Lennart Tägtström, Norrtelje GK 171996773
14 Mathias Åkerström, Brollsta GK 91088782
15 Fredrik Gustavsson, Huvudstadens GK 4483791
16 Tommy Eriksson, Botkyrka GK 6786790
17 Björn Johansson, Flemminge GK 9989800
18 Leif Åkerlund, Haningestrand GK 101191800
19 Mikael Eriksson, Söderby GK 3384810
20 Håkan Bilfeldt, Huvudstadens GK 91091810
21 Roberto Sundler, Huvudstadens GK 1719100810
22 Peter Bane, Mälarbadens GK 1719100810
23 Roland Ström, Vikbolandets GK 9.51092820
24 Robert Hoffman, Öregrunds GK 111397840
25 Johnny Granberg, Burviks GK 5590850
26 Peter Flärvall, Sollentuna GK 4493890
27 Mathias Nylin, Huvudstadens GK 1820109890
28 William Johnson, Huvudstadens GK 9999900
29 Patrik Langmann, Ekholmsnäs Golf 1314107930

Longest: Johnny Granberg (265 m)
Nearest Ban-Thai: Kjell Mossberg (4,45 m)
Nearest Droppbollen: Hans Persson (5,90 m)
Nearest Kvik-hålet: Gustavo Ekelund (3,01 m)
Nearest Golfbaren: Patrik Langmann (39 cm)
Här anmäler du dig till våra deltävlingar.

Klädkollektion 2020

Race to the Black Mountain 2020
Här finns ett detaljerat schema.

Här kan du läsa allt om matchspelet 2020.
Slutresultat 2020
Slutresultat 2019
Slutresultat 2018

Ullna GC (22/9)

Ullna GC (22/9)

1 Johnny Granberg833
2 Torbjörn Björk832
3 Bo Sundberg816
4 Burhan Balikci811
5 Michael Westerholm778
6 Håkan Bergström776
7 Alexander Varzakakos741
8 Peter Bittár741
9 Jan Westerberg733
10 Rickard Kapell730

Se totalresultat


Slutresultat 2020
Slutresultat 2019
Slutresultat 2018
Slutresultat 2017
Slutresultat 2016
Slutresultat 2015
Slutresultat 2014
Slutresultat 2013

Resultat - Longest, nearest, Baan Thai.