Qatar



Tee2Green
Kronan 365id Engelen Kornelindsel Engelen










Resultat Mälarö GK (kl 13.00) 2010-05-18, Slaggolf

PlatsNamn/klubbHcpSlopeBruttoNettoPoäng
1 Leif Åkerlund, Haningestrand GK 1213837050
4 Johnny Granberg, Burviks GK 45787320
5 Roland Ström, Vikbolandets GK 9.29827315
6 Roberto Sundler, Huvudstadens GK 1517917410
7 Lennart Tägtström, Norrtelje GK 161791749
8 Fredrik Gustavsson, Huvudstadens GK 4479758
9 Hans Persson, Haningestrands GK 7883757
10 Tommy Eriksson, Botkyrka GK 9985766
11 Benny Nybro, Huvudstadens GK 161793765
12 Peter Flärvall, Sollentuna GK 5582774
13 Jonas Patriksson, Huvudstadens GK 5683773
14 Per Johnson, Huvudstadens GK 9.41087772
15 Håkan Bilfeldt, Huvudstadens GK 10.11088781
16 Robert Hoffman, Öregrunds GK 111290780
17 Jan Westerberg, Bro Bålsta GK 131593780
18 Peter Bane, Mälarbadens GK 182098780
19 Gustavo Ekelund, Haninge GK 4584790
20 Mathias Åkerström, Brollsta GK 91089790
21 William Johnson, Huvudstadens GK 9.51089790
22 Simon Hansen, Huvudstadens GK 111292800
23 Oscar Gleisner, Huvudstadens GK 121292800
26 Magnus Rickman, Huvudstadens GK 121394810
27 Joakim Flodin, Kallfors 131495810
28 Thomas Bergkvist, Huvudstadens GK 141596810
29 Mikael Eriksson, Söderby GK 4486820
30 Patrik Skattman, Örbyhus GK 8992830
31 Mathias Nylin, Huvudstadens GK 2123109860
33 Rickard Drotte, Fors GK 1120107870
34 Tomas Rubinstein, Bro-Bålsta GK 1820110900
35 Staffan Ohlsson, Ekholmsnäs Golf 6798910
36 Patrik Langmann, Ekholmsnäs Golf 1213110970

Longest: Robert Danielsson (243 m)
Nearest Ban-Thai: Mathias Åkerström (1,70 m)
Nearest Droppbollen: Peter Flärvall (1,17 m)
Nearest MAN-hålet: Johnny Granberg (48 cm)
Nearest Tee2Green: ()
Här anmäler du dig till våra deltävlingar.

Klädkollektion 2019

Race to the Black Mountain 2020
Här finns ett detaljerat schema.

Här kan du läsa allt om matchspelet 2019.
Resultat matchträdet 2019
Slutresultat matchträdet 2018

Bro Hof Stadium Course (24/9)

Bro Hof Stadium Course (24/9)

1 Alexander Varzakakos0
2 Ali Samet0
3 Anders Biehl0
4 Anders Lilja0
5 Anders Thoor0
6 Andreas Karlsson0
7 Andreas Åhlund0
8 Bekir Jusufbasic0
9 Benny Johansson0
10 Benny Nybro0

Se totalresultat



Resultat 2019 - klicka här.

Resultat - Longest, nearest, Baan Thai.