Qatar



Tee2Green
Kronan 365id Engelen Kornelindsel Engelen










Resultat Troxhammar GK (13:30) 2010-06-01, Slaggolf

PlatsNamn/klubbHcpSlopeBruttoNettoPoäng
1 Johnny Granberg, Burviks GK 54757150
2 Tommy Eriksson, Botkyrka GK 99837430
3 Patrik Skattman, Örbyhus GK 89847525
4 Håkan Bilfeldt, Huvudstadens GK 10.411867520
5 Gustavo Ekelund, Haninge GK 54807615
6 Magnus Rickman, Huvudstadens GK 1213897610
7 Peter Bane, Mälarbadens GK 182096769
8 Thomas Bergkvist, Huvudstadens GK 141592778
9 Simon Hansen, Huvudstadens GK 111290787
10 Benny Nybro, Huvudstadens GK 161796796
11 Mikael Eriksson, Söderby GK 3383805
12 Fredrik Gustavsson, Huvudstadens GK 4484804
13 Hans Persson, Haningestrands GK 8888803
14 Per Johnson, Huvudstadens GK 9.71090802
15 Robert Hoffman, Öregrunds GK 111294821
16 Oscar Gleisner, Huvudstadens GK 121395820
17 Joakim Flodin, Kallfors 131597820
18 Staffan Ohlsson, Ekholmsnäs Golf 6790830
19 Tomas Rubinstein, Bro-Bålsta GK 1820103830
20 Jacob Larsson, Haningestrand GK 2427110830
21 Björn Johansson, Flemminge GK 7791840
22 Leif Åkerlund, Haningestrand GK 111296840
23 Patrik Langmann, Ekholmsnäs Golf 121397840
24 Peter Flärvall, Sollentuna GK 5590850
25 Roberto Sundler, Huvudstadens GK 1617102850
26 William Johnson, Huvudstadens GK 91096860
27 Jan Westerberg, Bro Bålsta GK 1416105890
28 Mikael Ekander, Huvudstadens GK 1011103920

Longest: Johnny Granberg (230 m)
Nearest Ban-Thai: Mikael Eriksson (3,10 m)
Nearest Droppbollen: Joakim Flodin (1.20 m)
Nearest MAN-hålet: Joakim Flodin (2,85 m)
Nearest Tee2Green: Mikael Eriksson (6,10)
Här anmäler du dig till våra deltävlingar.

Klädkollektion 2019

Race to the Black Mountain 2020
Här finns ett detaljerat schema.

Här kan du läsa allt om matchspelet 2019.
Resultat matchträdet 2019
Slutresultat matchträdet 2018

Bro Hof Stadium Course (24/9)

Bro Hof Stadium Course (24/9)

1 Alexander Varzakakos0
2 Ali Samet0
3 Anders Biehl0
4 Anders Lilja0
5 Anders Thoor0
6 Andreas Karlsson0
7 Andreas Åhlund0
8 Bekir Jusufbasic0
9 Benny Johansson0
10 Benny Nybro0

Se totalresultat



Resultat 2019 - klicka här.

Resultat - Longest, nearest, Baan Thai.