Kvik Kronan ATM 365id Engelen Kornelindsel Engelen









Resultat Haninge GK (13.30) 2010-06-15, Slaggolf

PlatsNamn/klubbHcpSlopeBruttoNettoPoäng
1 Magnus Rickman, Huvudstadens GK 1215816650
2 Mikael Eriksson, Söderby GK 34726830
3 Håkan Bilfeldt, Huvudstadens GK 1012847225
4 Simon Hansen, Huvudstadens GK 1114867220
5 Staffan Ohlsson, Ekholmsnäs Golf 78817315
6 Hans Persson, Haningestrands GK 810857510
7 Per Johnson, Huvudstadens GK 101186759
8 Leif Åkerlund, Haningestrand GK 111489758
9 Roberto Sundler, Huvudstadens GK 161994757
11 Fredrik Gustavsson, Huvudstadens GK 4583775
12 Gustavo Ekelund, Haninge GK 5683774
13 Johnny Granberg, Burviks GK 5683773
14 Björn Johansson, Flemminge GK 7885772
15 William Johnson, Huvudstadens GK 91188771
16 Oscar Gleisner, Huvudstadens GK 121491770
17 Lennart Tägtström, Norrtelje GK 16.21996770
18 Patrik Skattman, Örbyhus GK 81088780
20 Joakim Flodin, Kallfors 131695790
21 Benny Nybro, Huvudstadens GK 161998790
23 Peter Flärvall, Sollentuna GK 5688820
24 Thomas Bergkvist, Huvudstadens GK 141799820
25 Roland Ström, Vikbolandets GK 9.31093830
26 Patrik Langmann, Ekholmsnäs Golf 121599840
27 Rickard Drotte, Fors GK 1923107840
28 Mathias Åkerström, Brollsta GK 91196850
29 Mikael Ekander, Huvudstadens GK 101399860
30 Robert Hoffman, Öregrunds GK 1214100860
31 Peter Bane, Mälarbadens GK 18.722109870
32 Kjell Mossberg, Örbyhus GK 1416109930

Longest: Johnny Granberg (222 m)
Nearest Ban-Thai: Robert Hoffman (3,0 m)
Nearest Droppbollen: Staffan Ohlsson (2,0 m)
Nearest Kvik-hålet: Mikael Eriksson (1,68 m)
Nearest Golfbaren: Anders Hallrin (2,10 m)
Här anmäler du dig till våra deltävlingar.

Klädkollektion 2020

Race to the Black Mountain 2020
Här finns ett detaljerat schema.

Här kan du läsa allt om matchspelet 2020.
Slutresultat 2020
Slutresultat 2019
Slutresultat 2018

Ullna GC (22/9)

Ullna GC (22/9)

1 Johnny Granberg833
2 Torbjörn Björk832
3 Bo Sundberg816
4 Burhan Balikci811
5 Michael Westerholm778
6 Håkan Bergström776
7 Alexander Varzakakos741
8 Peter Bittár741
9 Jan Westerberg733
10 Rickard Kapell730

Se totalresultat


Slutresultat 2020
Slutresultat 2019
Slutresultat 2018
Slutresultat 2017
Slutresultat 2016
Slutresultat 2015
Slutresultat 2014
Slutresultat 2013

Resultat - Longest, nearest, Baan Thai.