Kvik Kronan ATM 365id Engelen Kornelindsel Engelen









Resultat Lindö GK (13:00) 2010-06-29, Slaggolf

PlatsNamn/klubbHcpSlopeBruttoNettoPoäng
1 Johnny Granberg, Burviks GK 56726650
2 Peter Bane, Mälarbadens GK 1820876730
3 Joakim Flodin, Kallfors 1315846925
4 Gustavo Ekelund, Haninge GK 55767120
5 Oscar Gleisner, Huvudstadens GK 1213847115
6 William Johnson, Huvudstadens GK 910827210
7 Mikael Ekander, Huvudstadens GK 101183729
8 Björn Johansson, Flemminge GK 7780738
9 Tommy Eriksson, Botkyrka GK 91083737
10 Mathias Åkerström, Brollsta GK 91083736
12 Per Johnson, Huvudstadens GK 101185744
13 Håkan Bilfeldt, Huvudstadens GK 10.61185743
14 Mathias Nylin, Huvudstadens GK 192197762
15 Mikael Eriksson, Söderby GK 3380771
16 Peter Flärvall, Sollentuna GK 5683770
17 Hans Persson, Haningestrands GK 8986770
18 Leif Åkerlund, Haningestrand GK 111289770
19 Robert Hoffman, Öregrunds GK 121390770
20 Tomas Rubinstein, Bro-Bålsta GK 182097770
21 Fredrik Gustavsson, Huvudstadens GK 4482780
22 Patrik Skattman, Örbyhus GK 8987780
23 Kjell Mossberg, Örbyhus GK 141593780
24 Magnus Rickman, Huvudstadens GK 10.81190790
25 Thomas Bohlin, Bro-Bålsta GK 4484800
26 Jan Westerberg, Bro Bålsta GK 151697810
27 Rickard Drotte, Fors GK 1921102810
28 Benny Nybro, Huvudstadens GK 1618100820
29 Roland Ström, Vikbolandets GK 9.5992830
30 Jacob Larsson, Haningestrand GK 2427111840
31 Simon Hansen, Huvudstadens GK 111299870
32 Staffan Ohlsson, Ekholmsnäs Golf 6797900
33 Roberto Sundler, Huvudstadens GK 1618109910

Longest: Peter Flärvall (262m)
Nearest Ban-Thai: Magnus Rickman (1,80m)
Nearest Droppbollen: Johnny Granberg (3,02m)
Nearest Kvik-hålet: Jan Westerberg (1,70m)
Nearest Golfbaren: Mathias Åkerström (8m)
Här anmäler du dig till våra deltävlingar.

Klädkollektion 2020

Race to the Black Mountain 2020
Här finns ett detaljerat schema.

Här kan du läsa allt om matchspelet 2020.
Slutresultat 2020
Slutresultat 2019
Slutresultat 2018

Ullna GC (22/9)

Ullna GC (22/9)

1 Johnny Granberg833
2 Torbjörn Björk832
3 Bo Sundberg816
4 Burhan Balikci811
5 Michael Westerholm778
6 Håkan Bergström776
7 Alexander Varzakakos741
8 Peter Bittár741
9 Jan Westerberg733
10 Rickard Kapell730

Se totalresultat


Slutresultat 2020
Slutresultat 2019
Slutresultat 2018
Slutresultat 2017
Slutresultat 2016
Slutresultat 2015
Slutresultat 2014
Slutresultat 2013

Resultat - Longest, nearest, Baan Thai.